
14k Rose Gold Adjustable Cable Chain (1.10 mm)
This item will be shipped on next business day!
Crafted in 14k rose gold this adjustable cable chain measures a width of 1.10 millimeters. The 18 inches can also be worn as 16 inches, and the 20 inches can also be worn as an 18 inches. Chain is secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Cable |
| Chain Type: | Cable |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Adjustable Cable |
| Width: | 0.04 in |
This item will be shipped on next business day!
Crafted in 14k rose gold this adjustable cable chain measures a width of 1.10 millimeters. The 18 inches can also be worn as 16 inches, and the 20 inches can also be worn as an 18 inches. Chain is secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Cable |
| Chain Type: | Cable |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Adjustable Cable |
| Width: | 0.04 in |
Original: $623.00
-65%$623.00
$218.05Description
This item will be shipped on next business day!
Crafted in 14k rose gold this adjustable cable chain measures a width of 1.10 millimeters. The 18 inches can also be worn as 16 inches, and the 20 inches can also be worn as an 18 inches. Chain is secured with a lobster clasp.Specifications:
| Adjustable Size: | Cable |
| Chain Type: | Cable |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Adjustable Cable |
| Width: | 0.04 in |























