
14K Yellow Gold and Blue Quartz Pacifier Pendant Necklace - 18" Inches
Specifications:
| Birthstone Month 1 (Primary): | April |
| Chain Material: | 14K Gold |
| Color Code: | Y |
| Combined Dimensions: | 22 x 11 x 11 |
| Diamonds (Yes/No): | No |
| Gemstone (Yes/No): | Yes |
| Gemstone 1 Clarity: | AAA |
| Gemstone 1 Color: | Blue |
| Gemstone 1 Count: | 1 |
| Gemstone 1 Cut: | Checkerboard |
| Gemstone 1 MM Size: | 4 x 10 |
| Gemstone 1 Origin: | Natural |
| Gemstone 1 Setting: | Drilled |
| Gemstone 1 Shape: | Other |
| Gemstone 1 Treatment: | Color treated |
| Gemstone 1 Type: | Quartz |
| Gemstone Total Quantity: | 1 |
| Gender: | Women |
| H (mm): | 11 |
| Karat/Purity/stamp: | 14 |
| L (mm): | 22 |
| Material 1: | Gold |
| Material 2: | Diamonds |
| Necklace Chain Material: | Y |
| Necklace Chain Type: | Box |
| Necklace Clasp Type: | Spring Ring |
| W (mm): | 11 |
Specifications:
| Birthstone Month 1 (Primary): | April |
| Chain Material: | 14K Gold |
| Color Code: | Y |
| Combined Dimensions: | 22 x 11 x 11 |
| Diamonds (Yes/No): | No |
| Gemstone (Yes/No): | Yes |
| Gemstone 1 Clarity: | AAA |
| Gemstone 1 Color: | Blue |
| Gemstone 1 Count: | 1 |
| Gemstone 1 Cut: | Checkerboard |
| Gemstone 1 MM Size: | 4 x 10 |
| Gemstone 1 Origin: | Natural |
| Gemstone 1 Setting: | Drilled |
| Gemstone 1 Shape: | Other |
| Gemstone 1 Treatment: | Color treated |
| Gemstone 1 Type: | Quartz |
| Gemstone Total Quantity: | 1 |
| Gender: | Women |
| H (mm): | 11 |
| Karat/Purity/stamp: | 14 |
| L (mm): | 22 |
| Material 1: | Gold |
| Material 2: | Diamonds |
| Necklace Chain Material: | Y |
| Necklace Chain Type: | Box |
| Necklace Clasp Type: | Spring Ring |
| W (mm): | 11 |
Original: $1,732.00
-65%$1,732.00
$606.20Description
Specifications:
| Birthstone Month 1 (Primary): | April |
| Chain Material: | 14K Gold |
| Color Code: | Y |
| Combined Dimensions: | 22 x 11 x 11 |
| Diamonds (Yes/No): | No |
| Gemstone (Yes/No): | Yes |
| Gemstone 1 Clarity: | AAA |
| Gemstone 1 Color: | Blue |
| Gemstone 1 Count: | 1 |
| Gemstone 1 Cut: | Checkerboard |
| Gemstone 1 MM Size: | 4 x 10 |
| Gemstone 1 Origin: | Natural |
| Gemstone 1 Setting: | Drilled |
| Gemstone 1 Shape: | Other |
| Gemstone 1 Treatment: | Color treated |
| Gemstone 1 Type: | Quartz |
| Gemstone Total Quantity: | 1 |
| Gender: | Women |
| H (mm): | 11 |
| Karat/Purity/stamp: | 14 |
| L (mm): | 22 |
| Material 1: | Gold |
| Material 2: | Diamonds |
| Necklace Chain Material: | Y |
| Necklace Chain Type: | Box |
| Necklace Clasp Type: | Spring Ring |
| W (mm): | 11 |























