
Oris Men's Aquis
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Oris |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Aquis |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Oris |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Aquis |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |
Description
Specifications:
| Bracelet Length (in inches): | 7 |
| Bracelet Measurement: | 22mm |
| Brand Name: | Oris |
| Case Shape: | Round |
| Clasp: | Deployment |
| Collection: | Aquis |
| Country of Origin: | Switzerland |
| Crown: | Screwdown |
| Crystal: | Sapphire |
| Dial: | Blue |
| Gender: | Men |
| Measurement: | 42mm |
| Movement: | Automatic |
| Strap or Bracelet: | Strap |
| Strap or Bracelet Color: | Black |
| Water Resistance: | 30 ATM - 300 meters - 1000 feet |























